Haber

Ümit Özdağ’dan Diyanet’e ‘intihar eden müftü’ tepkisi! “Elinde Kan Var…”

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, yaşam tarzı nedeniyle müftülükten ihraç edildiği iddia edilen vaiz Mehmet Deniz’in intiharının ardından Diyanet’e sert tepki gösterdi. Özdağ, ‘Diyanet İşleri Başkanlığı’nı Allah’tan korkmayan, Türk milletinden utanmayanlar yönetiyor.’

Balıkesir İl Müftülüğünde görev yapan vaiz Mehmet Deniz hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) tarafından yaşam tarzı nedeniyle soruşturma başlatıldı ve mahkeme heyeti, soruşturmanın ardından görevden alınmasına karar verdi. Tezlere göre vaiz Mehmet Deniz, DİB’in bu kararı kabul etmemesi üzerine yaşamına son verdi.

Olay kamuoyunda geniş yankı bulurken, Diyanet’e bir tepki de Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’dan geldi. Özdağ, “Yunan sevdalısı bu takımın eli kanlı” dedi.

Özdağ’ın ilgili paylaşımı şöyle ?

‘Diyanet İşleri Başkanlığı, Allah’tan korkmayan, Türk milletinden utanmayanlar tarafından yönetilmektedir. DİB, AK Parti’nin arka bahçesidir, Allah korksun, bu Rum sevdalısı takımın eli kana bulanmıştır artık.

Balıkesir’de vaiz olan 5 çocuk babası Mehmet Deniz, bisiklete bindiği, işe motosikletle gittiği ve cübbe giymediği için kovuldu. Depresyona giren Mehmet Deniz intihar etti. Daha önce DÜZGÜN Partisi’nin Nevşehir il binası açılışında namaz kılan engelli imamı izinle işten çıkarmışlardı.

DİB bir erkeği işten atacaksa, kendisini imam değil, cennette nikah memuru zanneden rezil adamı kovsun’ dedi.

ladikhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu